Co zrobić, gdy organ stwierdza uchybienia przy realizacji projektu z dofinansowaniem unijnym?

Zdarza się, że przy realizacji projektów z dofinansowaniem z funduszy unijnych instytucja stwierdza różnego rodzaju uchybienia i domaga się zwrotu przyznanych środków. Co zrobić, gdy otrzymamy wezwanie do zwrotu dofinansowania? Czy beneficjent ma obowiązek zwrócić przyznane wsparcie w każdym przypadku? Czy taką decyzję można zaskarżyć?
Odpowiedzi na te i więcej pytań podczas webinaru w ramach e-Akademii Lewiatana udzielali eksperci Kancelarii BBS: r. pr. Krzysztof Brysiewicz, partner zarządzający kancelarią, r. pr dr Magdalena Porzeżyńska, partner kancelarii i aplikantka adwokacka Małgorzata Woźniak. 

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją! 

[dearpdf id=”1306″ ][/dearpdf]


Krzysztof Brysiewicz
radca prawny
Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, które pozwala mu na swobodne prowadzenie działań w różnych obszarach prawa, takich jak doradztwo transakcyjne, kwestie korporacyjne, w tym również spory czy doradztwo dla sektora publicznego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z pomocą publiczną i środkami unijnymi. Kilkaset prowadzonych przez niego postępowań zakończyło się sukcesami, statystki wskazują, że wygrywa 9 na 10 spraw, jest partnerem zarządzającym się w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławki i Wspólnicy.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Magdalena Porzeżyńska
radca prawny
Partner w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy. Świadczy kompleksową obsługę prawną dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw z sektora energetycznego, chemicznego, produkcyjnego i nieruchomościowego w zakresie kwestii regulacyjnych, inwestycyjnych, środowiskowych, kontraktowych i pomocy publicznej. Uczestniczyła w szeregu transakcji dotyczących nabycia lub sprzedaży projektów z sektora energetycznego (zwłaszcza odnawialnych źródeł energii), w tym w badaniach due diligence projektów oraz spółek energetycznych na potrzeby uzyskania finansowania lub w związku z transakcjami M&A.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Małgorzata Woźniak
aplikant adwokacki
Małgorzata zdobywała doświadczenie zawodowe podczas studiów, pracując w kancelariach prawnych. Wśród jej zainteresowań zawodowych można wymienić prawo korporacyjne, prawo pracy, tematykę związaną z funduszami unijnymi i pozyskiwaniem pomocy publicznej oraz międzynarodowe prawo postępowania cywilnego, w szczególności zagadnienie jurysdykcji krajowej.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora