Oskarżenie o plagiat w branży muzycznej. Jak się bronić, jak dochodzić swoich praw jako pokrzywdzony?

Cienka granica pomiędzy plagiatem a inspiracją sprawia, że nie sposób przewidzieć jakie orzeczenie wyda sąd w konkretnej sprawie. Należy mieć na uwadze, że liczba kombinacji dźwięków jest skończona i w przyszłości może okazać się, że stworzenie utworu muzycznego, który nie narusza praw autorskich jest niemożliwe. Z tego względu można spodziewać się, że sądy będą coraz ostrożniej podchodzić do tego typu spraw.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.


Wiktoria Bednarska
aplikant adwokacki
Aplikantka adwokacka w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie obroniła pracę magisterską na temat europeizacji administracji na przykładzie Urzędu Patentowego RP. Członek Sekcji Prawa Własności Przemysłowej oraz Sekcji Prawa Autorskiego i Nowych Technologii przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Witold Masionek
adwokat / of counsel
Witold Masionek posiada ponad 8-letnie doświadczenie w doradztwie dotyczącym szeroko pojętego prawa własności intelektualnej oraz nowych technologii – prawie własności przemysłowej, prawie autorskim, ochronie danych osobowych, prawie telekomunikacyjnym oraz prawie mediów.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora