Restrukturyzacja a pomoc publiczna

Przedsiębiorcy, którzy zderzyli się z trudnościami ekonomicznymi w związku z sytuacją epidemiczną, mają dzisiaj do wyboru kilka programów pomocy publicznej. Jednak przed wnioskowaniem o subwencję finansową należy dokładnie zapoznać się z warunkami widniejącymi w zapisach regulaminowych. Na bieżąco śledzimy mapę pomocową w Polsce, zwracając uwagę na wszelkie zależności i niuanse prawne.

Uruchamiamy nowy cykl publikacyjny zespołu restrukturyzacji pod kierunkiem mec. Wojciecha Bokiny. W pierwszej infografice odpowiadamy na najbardziej nurtujące przedsiębiorców pytania:

  • Co jeśli wobec przedsiębiorcy zostało otwarte postępowanie restrukturyzacyjne lub upadłościowe?
  • Co jeśli już na dzień 31 grudnia 2019 r. przedsiębiorstwo znajdywało się w trudnej sytuacji ekonomicznej w rozumieniu rozporządzenia GBER?
  • Czy zmiana statusu przedsiębiorcy czyli np. wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego/upadłościowego po uzyskaniu dotacji, będzie stanowiło podstawę zwrotu finansowania i w jakim procencie?

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ czyli nawigacyjną “ściągawkę” po różnych programach, które są obecnie dostępne dla przedsiębiorców, w kontekście tematu restrukturyzacji.


Wojciech Bokina
radca prawny, doradca restrukturyzacyjny
Radca prawny, partner w Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy. W ramach postępowań restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych Wojciech reprezentuje dłużników, syndyków, wierzycieli, zarządców oraz nadzorców sądowych. Prowadzi również sprawy dotyczące upadłości konsumenckiej, zakazu prowadzenia działalności gospodarczej oraz odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki. Istotną częścią jego praktyki są spory korporacyjne, także te dotyczące spółek publicznych.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora