Wpływ brexitu na dotychczasowe opodatkowanie spółek zależnych i dominujących CIT

Początek roku 2021 przebiega pod znakiem kilku ważnych kwestii społeczno-politycznych – zarówno tych nagłych, jak i od dawna oczekiwanych, wśród których swoje miejsce zajmuje brexit czyli opuszczenie EU przez Wielką Brytanię. Od 1 stycznia 2021 r. kraj ten nie obowiązuje wspólnotowa unia celna. Ta kolosalna zmiana rzutuje w sposób istotny na charakter i sposób prowadzenia wymiany handlowej z GB – przedsiębiorcy będą musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem.

Z całą pewnością należy stwierdzić, że nie istnieje uniwersalne remedium na niepewność podatkowo-gospodarczą życia spółek spowodowaną brexitem.

Rozpoczynamy praktyczny cykl “brexitowy” dla biznesu. Michał Busz i Maciej Wasilewski w pierwszej części poradnika podpowiadają jaki wpływ będzie miał brexit na dotychczasowe opodatkowanie spółek zależnych i dominujących podatkiem CIT.

Jakie korzyści płyną z tzw. Dyrektywy dywidendowej?

JESTEŚ PRZEDSIĘBIORCĄ? POBIERZ PORADNIK BREXITOWY BBS!


Maciej Wasilewski
radca prawny
Maciej jest liderem praktyki transakcyjnej. Doradza w projektach share deal i asset deal na wszystkich etapach procedury transakcyjnej. Posiada doświadczenie w obszarze doradztwa korporacyjnego w zakresie tworzenia, przekształcania, łączenia, podziału oraz likwidacji podmiotów gospodarczych zarówno z udziałem kapitału polskiego, jak i zagranicznego. Przez siedem lat zdobywał doświadczenie w dużej polskiej kancelarii o międzynarodowym zasięgu. Realizował projekty dla branży technologicznej, przemysłowej, spożywczej oraz mediowej.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Michał Busz
aplikant adwokacki
Michał dotychczasowe doświadczenie zdobywał w zakresie szeroko rozumianej obsługi spółek oraz spraw z zakresu ochrony konsumentów. Wśród jego zainteresowań znajdują się zagadnienia prawa handlowego oraz karnego ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości białych kołnierzyków.
Zobacz wszystkie artykuły tego autora